tanım bulunamadı: site_page_home_features_headers_common

Impact Resistant

Resistant to External Factors

High Shelf Life

Easy to Assemble

Provides an Increase in Efficiency and Quality

In more than 30 countries around the world Özdoğan Plastic Products Are Used

These products are Avalable in Izmir and Sanliurfa It IS Produced in Facilities of 20.000 m2

Quality is Certified by WRAS, TUV ,  ISO 9001:2015 - 14001:2015 Quality Management System and TSE Certificates

Plastik Boru Alanında Lider İsim Özdoğanplast

Özdoğanplast, plastik ürünlerin geliştirilmesi ve satışında Türkiye'nin bir numaralı ismi haline gelmiştir. Geniş ürün gamı ve kaliteli malzemeleri sayesinde dünyanın 30'dan fazla ülkesine satış yapmaktadır. Öncü plastik boru üreticisi Avrupa'dan Asya'ya, Asya'dan Güney Afrika'ya kadar dünyanın dört bir yanına ürünlerini ulaştırmaktadır. En iyi plastik boru markası olan Özdoğanplast 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Özdoğanplast'ın ilk plastik boru fabrikası İzmir'de kurulmuştur. Ardından üretim tesislerini genişletmek için bir diğer fabrika Şanlıurfa'da kurulmuştur. Toplamda 20 bin metrekareyi aşan üretim tesisleri ve ISO 9001:2008 sertifikası ile sektörde en başarılı işlere imza atmaya devam edilmektedir. Ürün gamı içerisinde yağmurlama sulama, yağmurlama ek parçaları, fıskiye, hat vanası, damlama sulama, koruge ve HDPE 100 içme suyu, yatay sondaj, Telekomünikasyon kablo muhafaza borusu, yangın hidrantı, atık su gibi farklı pek çok boru tipi bulunmaktadır. Tarımsal sulama ile altyapı sektöründe ihtiyaç duyulabilecek pek çok ürüne Özdoğanplast ile ulaşabilir ve işlerinizi en kaliteli şekilde yapabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Tarımsal Sulama Sistemleri

Plastik boru birçok alanda kullanılabilir. Yaygın kullanım alanlarından birisi tarımsal sulama sistemleridir. Tarımsal üretimden yüksek verim alabilmek için doğru, kaliteli sistemler kullanılmalıdır. Özdoğanplast Sunpipe yağmurlama boruları, fıskiyeler ve damla sulama sistemleri ile ihtiyaçlarınıza cevap verir. Bu ürünler sayesinde tarım ürünleriniz canlı, sağlıklı kalır ve alacağınız verim yükselir. Artan verim sayesinde elde edeceğiniz kazancı da arttırabilirsiniz. Bundan dolayı yapacağınız yatırımı fazlasıyla geri alabilirsiniz.

Kaliteli Malzemelerden Oluşan Damla Sulama Boruları

Damla sulama sistemi bitkilerin ihtiyaç duyacağı suya kolayca ulaşmasını sağlamak için kullanılır. Toprağın üst veya alt kısmından bitkilerin köklerine su verilir. Bu plastik borular arasında yassı, delikli ve kör seçenekleri bulunur. Kör plastik boru deliksiz anlamına gelir. Bu plastik boru seçenekleri sayesinde arazinin her noktasına eşit miktarda su ulaştırabilirsiniz. Böylece her bir ürün aynı derecede beslenir, hiçbir ürün boşa gitmez. Aynı zamanda sulama sebebiyle toprağınız erozyona uğramaz. İhtiyacınıza uygun olarak 8 mil 20 cm veya 10 mil 30 cm gibi farklı pek çok seçeneği tercih edebilirsiniz. Ayrıca plastik damla sulama boruları için gerekli ekipmanları da alabilirsiniz. Damla sulama çıkış nipeli, dirsek ve redüksiyon gibi ekipmanları alarak sisteminizi istediğiniz gibi kurabilirsiniz.

Verim Artışı Sağlayan Yağmurlama Boruları

Tarımsal sulama sistemleri içindeki en önemli ürünlerden birisi de yağmurlama borularıdır. Çeşitli ar-ge çalışmaları yaparak plastik borulardan verim arttıracak sistemler üretilir. Su plastik boruların içerisinden geçerek tarım ürünlerine ulaşır. Suyun eksiksiz olarak ulaşması için yağmurlama boruları kaliteli olmalıdır. Özdoğanplast, mandallı yağmurlama borusu ile su kaçağını engeller. Böylece sudan tam anlamıyla verim alabilirsiniz. Bu durum hem su israfını engeller hem de ürünlerden alacağınız verimin en yükseğe çıkmasını sağlar. Ayrıca bu Sunpipe plastik borular güneş ışınlarından dolayı yıpranmaz. Eğimli arazilerde de kolayca kullanılabilir. Tarımda kullanılan kimyasal ve gübrelere karşı da dayanıklıdır. Bu sayede plastik boruları uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Arazi Tiplerine Uygun Fıskiyeler

Bitkilerin ihtiyaç duyduğu suya yağmur halinde ulaşması için farklı sistemler kullanılır. Yağmurlama fıskiyeleri bu sistemler arasında en pratik kullanıma sahip olanlardan birisidir. Sunpipe mini, Sunpipe açı ayarlı, Sun Smart ve FOX gibi farklı pek çok fıskiye seçeneği ile arazinizi istediğiniz gibi sulayabilirsiniz. Bu sistemler sayesinde ürünleriniz sıcaktan korunur. Aynı zamanda işçilik gibi konularda da zamandan büyük oranda tasarruf etmiş olursunuz. Fıskiye sistemlerinin açısı genellikle teknik özelliği ile sınırlıdır. Farklı teknik özelliklere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. İsterseniz açısı ayarlanabilen Sunpipe modelini de tercih edebilirsiniz. Araziniz genişse büyük boyutlu sistemlerden yararlanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz ilave ekipmanlara da Özdoğanplast aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Küresel vana, sprink adaptörü ve kelebek vana gibi ihtiyaç duyacağınız diğer ekipmanlar ve fıskiyeye sahip olarak arazinizi hep canlı tutabilirsiniz.

Çalışmalarınızı Kolaylaştıran Altyapı Sistemleri

Plastik borular sayesinde istenen altyapı sistemleri yapılabilir. Plastik boru yerin altından geçirileceği için dayanıklılığı oldukça önemlidir. Bundan dolayı genellikle dayanıklı yapıya sahip malzemelerden oluşan ürünler kullanılır. Bu dayanıklı seçenekler arasında HDPE, PE  100 ve koruge plastik boruları sayılabilir. Her birisinin özellikleri değişmekle birlikte hepsinin dayanıklılığı yüksektir. Ayrıca altyapı sistemlerinde kullanmak için telekom ve yatay sondaj plastik boruları da bulunur. Balık çiftliği kurmak isteyenler için uygun plastik borular da yer almaktadır. İncelemek için balık çiftliği boruları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun olan ürün çeşidini seçerek altyapınızı oluşturabilir ve üretime hız kesmeden başlayabilirsiniz.

Kullanışlı HDPE ve PE Borular

Plastik borular daha dayanıklı hale getirilerek altyapılarda güvenle kullanılmaktadır. HDPE boru en dayanıklı ürün seçenekleri arasında yer alır. Geniş bir kullanım alanı olan bu ürünler PE 100 plastik boruları da ifade eder. Yüksek basınca dayanabilen HDPE ve PE borular farklı basınç sınıflarında üretilebilir. İstenmesi durumda PN 4'den başlayarak PN 32'ye kadar basınç sınıfında üretilebilir. Bu plastik borular deniz altına döşenebilir. Yer altı hareketlerinden etkilenmez. Bu sayede hiçbir zarar almadan kullanılabilir. Böylece kurduğunuz altyapı sistemini güvenle kullanabilirsiniz. HDPE ve PE boru seçenekleriyle birlikte kaplinleri ve ilave ekipmanları da alabilirsiniz. HDPE boru kurulumu için gerekli ek parçaları da Özdoğanplast ile temin ederek en başarılı altyapı sistemini kurabilirsiniz. PE 100 dışında PE 32 plastik boru seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Dayanıklı ve Hafif Yapıya Sahip Koruge Borular

Hem esnek hem de dayanıklı yapısıyla öne çıkan koruge boru TS EN 13476-3 standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Deprem gibi çeşitli yer altı hareketlerinden etkilenmeyen bu plastik borular 50 yıl gibi uzun bir süre boyunca kullanılabilir. Birçok akışkan için kullanılabilen koruge borular 100 ile 1000 mm çap aralığında üretilebilir. SN 4 ve SN 8 sınıfında tasarlanabilmektedir. Üstün bir dirence sahip olan bu ürünler yağmur suyuna uzaklaştırmadan evsel atıkların uzaklaştırılmasını sağlayan hatlara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Uzun Kullanım Ömrüne Sahip Telekom Boruları

Kolay bir şekilde birleştirilebilen telekom boruları farklı birçok endüstriyel tesiste kullanılabilir. Kullanım ömrü oldukça uzun olan bu plastik boruları mavi ve siyah seçenekleri ile tercih edebilirsiniz. Siyah telekom borularını 50, 75, 90 ve 100 gibi çeşitli çap seçenekleri ve 6 metre boy ile alabilirsiniz. Mavi renge sahip olanı ise 100 çap ve 6 metre seçeneği ile tercih edebilirsiniz.

Sektörün Öncü İsmini Tercih Ederek Farkı Hissedin

Özdoğanplast geliştirdiği ürünlerle daha yüksek kazanç elde etmenizi ve daha kolay iş yapmanızı sağlar. Ürettiği tarımsal sulama malzemeleri kolay montaj edilebilir durumdadır. Yağmurlama borularını lastik, conta ve mandallar ile kolayca montajlayabilirsiniz. Geliştirilen damla sulama sistemleri ise bitkilerin suyu en iyi düzeyde almasını sağlayarak erken hasat elde etmenize imkan tanır. Damla sulama sistemleri ise en dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilerek arazinin bütün su ihtiyacını karşılamanızı sağlar. Üretilen altyapı sistemlerinde de farkını ortaya koyan Özdoğanplast uzun yıllar kullanabileceğiniz malzemeler üretmektedir. Böylece sürekli altyapı yenilemeye para harcamadan tek bir seferde istediğiniz sistemi kullanabilir ve yıllarca kullanabilirsiniz. Plastik boru fiyatları ürünlerin boyu, çapı ve malzemesi gibi özelliklere göre değişmektedir. Özdoğanplast tarafından üretilen birbirinden kaliteli ürünleri tercih ederek üretiminizi en verimli ve en sorunsuz hale getirebilirsiniz.